Lajme

Pamje të reja nga hyrja e xhandarmërisë serbe në Kosovë: Kërkohet intervenimi i KFOR’it

Autori: Gazeta inFokus 22:12 | 07 August 2020

Gjatë ditës së sotme dyshohet se pjesëtarë të xhandarmërisë serbe kanë hyrë në territorin e Kosovës, të maskuar e të armatosur, shkruan Gazeta Metro.

Pëveç pamjeve të mëhershme ku të njëjtit shiheshin para një reastauranti në Karaçevë të Kamenicës, tani kanë dalur pamje të reja.

Ish-kryetari i kësaj Komune, Shaip Begolli, ka njoftuar se forcat i kanë kaluar para shtëpisë, teksa ka kërkuar intervenimin e KFOR’it.

InformatëPër KFOR-in,Institucionet qendrore të Republikës së Kosovës,Mediat dhe opinionin publikSot, më…

Gepostet von Shaip Surdulli am Freitag, 7. August 2020

Të tjera