Lajme

Pamje nga veriu- Momentet e fundit të serbëve në barrikada

Autori: Gazeta inFokus 08:15 | 02 October 2021

Sot pritet të bëhet zhbllokimi i pikave kufitare në Jarinjë e Bërnjak, të cilat kanë qenë të bllokuara që prej 20 shtatorit.

Në orët e mëngjesit në afërsi të këtyre dy pikave janë parë pjesëtarë të KFOR-it, shkruan Gazeta Infokus.

Ndryshe, më 30 shtator Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje në Bruksel lidhur me reciprocitetin për targa.
Më poshtë gjeni pamje nga veriu. /Gazeta Infokus/

Të tjera