Lajme

Pamje nga vendi i ngjarjes ku shpërtheu bombola e gazit në Kçiq të Madh të Mitrovicës (PAMJE)

Autori: Gazeta inFokus 13:06 | 14 January 2024

14 persona kanë mbetur dje të lënduar si pasojë e shpërthimit të një bombole në Kçiq të Madh të Mitrovicës së Jugut.

Klan Kosova sot ka dalë në vendin e ngjarjes tek shtëpia në fjalë dhe ka marrë pamje nga vendi i ngjarjes, të cilat i keni më poshtë.

Policia e Kosovës ka thënë se bombola e gazit ishte në bodrumin e shtëpisë ku po qëndronin anëtarët e një familjeje, përfshirë edhe ata nga diaspora.

-Advertisement-

“Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK. Shkaqet e shpërthimit ende nuk dihen. Përveç të lënduarve si pasojë e shpërthimit janë shkaktuar edhe dëme të konsiderueshme materiale”, thuhej në njoftimin e policisë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Shijoni eksperiencën e re të blerjes në Meridian Express x EXFIS!

Të tjera