Sport

Pamje nga varrimi i Maradonës

Autori: Gazeta inFokus 15:08 | 27 November 2020

Diego Armando Maradona është varrosur sot, shkruan Gazeta inFokus.

Legjenda e futbollit është përcjellur për në banesën e fundit nga familjarët e tij dhe miqtë e afërm, të cilët ishin në vetmit që u lejuan të merrnin pjesë në ceremoni.

Anë e mbanë botës, jo vetëm nga tifozët e futbollit, lajmi për ndarjen e tij nga jeta i ka prekur të gjithë.

Maradona vdiq të mërkurën mbrëma në moshën 60 vjeçare pas një sulmi në zemër, kurse u varros sot në në varrezat Jardin bella Vista në Buenos Aires.

Më poshtë gjeni pamje nga ceremonia e varrimit të tij./Gazeta inFokus/

 

Të tjera