Lajme

Pamje nga stuhia e forta dhe breshëri që kaploi Gjermaninë

Autori: Gazeta inFokus 20:42 | 06 June 2022

Mot aspak i mirë ka mbretëruar ditëve të fundit edhe në Gjermani.

Disa pjesë të Gjermanisë dukeshin më shumë si fillimi i janarit sesa fillimi i qershorit.

Një skenë e ngjashme me dimrin u pa në qytetin jugor gjerman të Weiler-Simmerberg të dielën, pasi një stuhi e fortë mbuloi rrugët me breshëri që u grumbulluan deri në disa metra pasi një shpërthim i përhapur i motit të rëndë preku pjesën më të madhe të Evropës.

Pjesë të shtetit të Baden-Wurttemberg, u goditën po ashtu.

Fotografitë më poshtë, tregojnë më së miri gjendjen e shkaktuar si pasojë e motit me shi të rrëbeshëm dhe breshëri.

Të tjera