Lajme

Pamje nga qyteti në Bosnje e Hercegovinë ku ishte epiqendra e tërmetit

Autori: Gazeta inFokus 00:03 | 23 April 2022

Pak më parë në qytetin Mostar të Bosnje dhe Hercegovinës ndodhi një termet me magnitudë 6.0 shkallë të Rihterit, shkruan Gazeta Infokus.

Ky tërmet u ndje në të gjithë Ballkanin, përfshirë edhe Kosovën.

Në rrjete sociale janë publikuar disa pamje të qytetit Mostar, ku shihet se tërmeti ka shkaktuar dëme materiale.

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar nga ky tërmet./Gazeta Infokus/

Të tjera