Lajme

Pamje nga mbledhja e qytetarëve në sheshin “Zahir Pajaziti”

Autori: Gazeta inFokus 14:02 | 02 April 2023

Këtë të diel, më 2 prill, në Prishtinë, platforma “Liria ka emër”, është duke organizuar marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejtë të UÇK-së dhe ish-krerëve të saj, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe bashkëluftëtarët e tyre në Hagë.

Qytetarë në numër të madh nga pjesë të ndryshme të vendit tashmë janë mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Gazeta Infokus ju sjell pamje nga marshi për drejtësi:

Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera