Fun & Video

Pamje nga droni të katastrofës së rrëshqitjes së dheut në Japoni (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 08:27 | 05 July 2021

Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet e të paktën 20 personave të zhdukur që kur një rrëshqitje gjigande dheu shpërtheu në një qytet turistik bregdetar japonez dhe vrau të paktën tre njerëz.

Balta goditi shtëpitë në një mal në Atami të shtunën herët pas disa ditësh shirash të mëdha.

Associated Press ka siguruar pamjet e dronëve që tregojnë zonën ku rrëshqitja e tokës besohet të ketë filluar nga Prefektura e Shizuokas, transmeton Klankosova.tv.

Tre njerëz janë gjetur të vdekur që nga e hëna herët, thanë Agjencia e Menaxhimit të Zjarrit dhe Fatkeqësive dhe zyrtarët lokalë.

Njëzet e tre persona të bllokuar nga rrëshqitja janë shpëtuar, përfshirë tre të cilët u plagosën.

Të tjera