Lajme

Pamje nga barrikadat në veri

Autori: Gazeta inFokus 23:50 | 31 July 2022

Serbët lokalë në veri kanë vendosur mjete të rënda transporti në rrugët që çojnë në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak, duke bllokuar rrugët.

Ekipi i Klan Kosova ka shkrepur video tek vendet ku janë vendosur barrikadat me kamionë në Zupç dhe Rudarë, ndërkohë që pak më këndej shihet një patrullë e policisë teksa kontrollon udhëtarët.

Në videoklip po ashtu dëgjohet sirena e alarmit teksa bie ende.

Videon mund ta shihni më poshtë:

Të tjera