Sport

Pamje emocionuese kur e fejuara e Wilder shpërtheu në lot, pasi pa boksierin të shtrirë në dysheme

Autori: Gazeta inFokus 10:36 | 10 October 2021

Është zhvilluar një meç i jashtëzakonshëm i boksit në trilogjinë mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury.

Boksieri britanik ka arritur të fitojë teksa ka mposhtur me nokaut në raundin e 11-të amerikanin Fury.

Ishte një meç i jashtëzakonshëm ku kishte katër KO, dy për Fury dhe dy të tjerë për Wilder.

Por në nokautin e fundit në raundin e 11-të, boksieri amerikan Deontay Wilder nuk mund të ngritej më, pasi ishte një goditje brutale nga Fury.

Të tjera