Lajme

PAMJE/ Aksident në autostradën ”Arbën Xhaferi”, tre të lënduar

Autori: Gazeta inFokus 22:14 | 25 July 2022

Tre persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në autostradën “Arbën Xhaferi”, përkatësisht në segmentin rrugor Lipjan-Prishtinë, shkruan Gazeta Infokus.

Lajmin për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Baki Kelani, i cili tha se personat e lënduar janë dërguar në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës për trajtim.

“Rreth orës 19:40 në autostraden Arbën Xhaferi, në segmentin rrugorë Lipjan-Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime ku tre persona dyshohet se kanë pesuar lëndime të rënda. Njesitë e trafikut janë në vendin e ngjarjes së bashku me ekipet mjekësore. Personat e lënduar janë dërguar në SHSKUK-Prishtinë, për trajtim mjekësor. Policia e Kosovës vazhdon të apeloj te të gjithë pjesëmarrësit në trafik, që të kenë kujdes të shtuar dhe të reapektojn rregullat e trafikut”, ka thënë Kelani.

Ndryshe, numri i aksidenteve në ditët e fundit është rritur, ku vetëm sot dy perosna kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve në trafik./Gazeta Infokus/

Të tjera