Sport

Pame të rënda: Futbollisti i Evertonit e shkelë në fytyrë mbrojtësin e Arsenalit

Autori: Gazeta inFokus 22:11 | 06 December 2021

Evertoni dhe Arsenali po luajnë momentalisht në kuadër të xhiros së 15-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Goodison Park’, kur po zhvillohet minuta e 50’, skuadra e Arsenalit është duke fituar me rezultat minimal 1-0.

Golin për ‘Topçinjtë’ e ka realizuar Martin Odegaard, i cili shënoi në minutën e 45+2’.

Para shënimit të golin në minutën e 29-të, futbollisti i Evertonit, Godfrey e shkeli në fytyrë mbrojtësin e Arsenalit, Tomiyasun.

Pas rishikimit të VAR-it, Godfrey shpëtoi pa u ndëshkuar me karton të kuq./Gazeta inFokus/

Të tjera