Lajme

Pallati Buckingham njofton datën e funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II

Autori: Gazeta inFokus 18:36 | 10 September 2022

Pallati Buckingham ka njoftuar se Funerali i Mbretëreshës Elizabeth II do të mbahet në Londër në 12:00 (ora lokale) të së hënës, më 19 Shtator.

Arkivoli i monarkes së ndjerë do të ecë përgjatë Westminster Hall duke filluar nga e mërkura, duke i dhënë publikut një mundësi për të bërë nderimet e tyre.

Mbretëresha vdiq në kështjellën Balmoral në Skoci të enjten dhe aktualisht po bëhen përgatitjet që trupi i saj të transportohet në Londër.

Të tjera