Lajme

Pal Lekaj: Albin Kurti po tregon se është si Stalini e Enver Hoxha

Autori: Gazeta inFokus 21:40 | 02 April 2021

Pal Lekaj e ka krahasuar Albin Kurti me dy ish diktatorët, Stalinin e Enver Hoxhën.

Deputeti i AAK-së ka thënë se tipit të Kurtit nuk i mjaftojnë se 99% të votave nga populli.

“Populli i dha rreth 30%, më pas i dha 50% por as këto rezultate nuk i mjaftojnë një udhëheqësi të tipit të Enver Hoxhës e Stalinit që do rreth 99%.
Zgjohuni nga kjo ëndërr dhe pranojeni realitetin e demokracisë.
Nuk nënshtrohemi” shkruan Leka në reagim.

 

Të tjera