Lajme

Pakënaqësitë nuk kanë të ndalur/ Nesër proteston edhe ky grup i punëtorëve

Autori: Gazeta inFokus 11:15 | 05 October 2022

Sindikata e Punëtorëve Shëndetësor të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës kanë njoftuar se të enjten do të mbajnë protestë, shkruan Gazeta Infokus.

Kjo për arsye për t’a kundërshtuar diskriminimin dhe standardet e dyfishta.

“Ftohen të gjithë infermierët, mamitë dhe profesionistët tjerë shëndetësor të punësuar në QKUK që të marrin pjesë në protestën për t’a kundërshtuar diskriminimin dhe standardet e dyfishta:, thuhet në njoftimin e tyre.

Kjo protestë do të mbahet të enjten para drejtorisë së QKUK-së, me fillim nga ora 12:00.

Ndryshe nga kjo sindikatë kanë thënë që të protestojnë për ta mbrojtur dinjitetin e tyre./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni postimin e tyre të plotë:

Të tjera