Lajme

Pacolli: Aeroporti i Prishtinës si mos të ishte fare i Kosovës!

Autori: Gazeta inFokus 16:08 | 02 May 2017

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në rrjetin social “facebook” ka shprehur shqetësimin për mbishkrimin e aeroportit ndërkombëtar të Kosovës.

Pacolli ka thënë se në mbishkrim Prishtina shkruhet me “s” e jo me “ ”sh”, po ashtu  e tërë fjali është shkruar në gjuhën angleze e jo në atë shqipe.

Reagimi i Pacolli erdhi pak orë pasi reagimit të Deputetja e VV’së, Donika Kadaj për çmime të larta të biletave dhe disa parregullsi të tjera brenda aeroportit, raporton Infokusi.com

Postimin e plotë të Pacollit mund ta gjeni më poshtë:

Comodita Home feston 8 vjetorin, me 8 milion klientët e saj!

Të tjera