Lajme

Pa u bërë një vit nga ndërtimi, shembet asfalti në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Autori: Gazeta inFokus 10:51 | 06 April 2021

Ende pa u bërë një vit prej kur u ndërtua magjistralja Prishtinë –Mitrovicë, kjo rrugë është shembur.

Në fotografi të publikuara në rrjete sociale shihet se si këtë rrugë e ‘ka lëshuar’ toka, shkruan Gazeta inFokus.

Pa u bërë një vit nga ndërtimi, shembet asfalti në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Gazeta inFokus kishte raportuar se kompania ndërtuese ende nuk e kishte marrë një pjesë të pagesës për punët shtesë që kishte bërë, dhe një pjesë të kësaj autostradë një korsi e kishte bllokuar për kalim të veturave deri në kohën që do ti bëhej pagesa.

Në vazhdim mund të gjeni fotografitë./Gazeta inFokus/

Asfaltin e lëshon toka

Posted by Infokus on Monday, April 5, 2021

Të tjera