Lajme

Osmani vs. Vuçiq në Këshill të Sigurimit, Zotëriu i Parë: Përballje e dy ideologjive të kundërta, përgatituni për nesër

Autori: Gazeta inFokus 23:23 | 21 April 2024

Prindon Sadriu, bashkëshorti i Presidentes Vjosa Osmani, i fton qytetarët që të përgatiten nesër për përballjen Osmani-Vuçiq në Këshillin e Sigurimit në OKB.

Ai shkruan se presidentja Osmani përfaqëson demokracinë dhe lirinë ndërsa Vuçiq “mishëron autokracinë dhe përfaqëson një regjim gjenocidal”.

“Nesër në orën 16:00 në KS të OKB-së, përgatituni për një përballje mes dy forcave dhe ideologjive të kundërta: Presidentes të Kosovës, që përfaqëson demokracinë dhe lirinë, kundrejt Presidentit të Serbisë që mishëron autokracinë dhe përfaqëson një regjim gjenocidal”, ka shkruar Sadriu.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera