Lajme

Osmani udhëton në ShBA, do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Autori: Gazeta inFokus 20:48 | 13 October 2021

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar sërish drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan Gazeta Sinjali.

Presidentja Osmani udhëtoi për në New York, për të marrë pjesë në takimin e radhës së Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, lidhur me raportimin periodik të Përfaqësuesit Special të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së për zhvillimet në Kosovë.

Në këtë takim të Këshillit të Sigurimit, presidentja Osmani pritet që të paraqes të arriturat e deritanishme të shtetit të Kosovës, sfidat dhe perspektivë

Të tjera