Lajme

Osmani takon Hovenierin, flasin për anëtarësimin e Kosovës në institucione ndërkombëtare

Autori: Gazeta inFokus 18:51 | 30 November 2023

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar sot ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Ata kanë biseduar për zhvillimet politike dhe të sigurisë në vend e rajon, procesin e dialogut Kosovë-Serbi, si dhe anëtarësimin e Kosovës në institucione ndërkombëtare.

“Në këtë frymë, Presidentja Osmani nënvizoi rëndësinë e vazhdimit të bashkëpunimit të ngushtë me SHBA-të, për ta fuqizuar më tej pozitën ndërkombëtare të Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatën e Presidencës.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita po tërheq klientë seriozë në Panarin IMM, në Këln të Gjermanisë

Të tjera