Lajme

Osmani takohet me Erdoganin: Kënaqësi ta rikonfirmojmë thellimin e raporteve bilaterale

Autori: Gazeta inFokus 14:08 | 02 March 2024

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar homologun e saj turk, Recep Tayip Erdogan.

Osmani falënderoi Erdoganin për miqësinë dhe për mbështetjen ndaj Kosovës.

“Faleminderit, President Erdoğan! Për miqësinë, për përkushtimin dhe për mbështetjen për Kosovën!”, shkroi Osmani.

-Advertisement-

“Kënaqësi ta rikonfirmojmë punën tonë të përbashkët për thellimin e raporteve bilaterale dhe fuqizimin e lidhjeve ndërmjet vendeve dhe qytetarëve tanë!”.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera