Lajme

Osmani e uron Bullgarinë për Ditën e saj Kombëtare: Po rritet bashkëpunimi dypalësh

Autori: Gazeta inFokus 18:43 | 03 March 2024

Presidentja Vjosa Osmani e ka uruar Bullgarinë për ditën e saj kombëtare.

“Urime të përzemërta presidentit të Bullgarisë, Rumen Radev, dhe popullit të Bullgarisë teksa ju festoni ditën tuaj kombëtare”.

“Si një partner i rëndësishëm i Kosovës, jam e kënaqur që shoh bashkëpunimin dypalësh dhe mes njerëzve ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë duke u forcuar”, ka thënë Osmani.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera