Lajme

Osmani: COVID-19 është kudo përreth nesh, të kemi kujdes t’i zvogëlojmë vuajtjet

Autori: Gazeta inFokus 22:55 | 17 October 2020

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se lufta me COVID19 nuk ka përfunduar ende dhe se numrat po rriten, e prapa secilit nga këta numra qëndron një histori, një familje, dhimbje e frikë, përballje me shumë sfida, shkruan Gazeta inFokus.

Ajo ka bërë thirrje që të shtohet kujdesi, që ta zvogëlojmë dhimbjen, t’i zvogëlojmë vuajtjet dhe ta rrisim shpresën!.

 

 

Postimi i plotë:

“Beteja jonë me COVID-19 nuk ka përfunduar dhe këta muaj rritet rreziku siç po dëshmohet me rritjen e numrave të të infektuarve. Por, siç kam theksuar gjithmonë, prapa secilit nga këta numra qëndron një histori, një familje, dhimbje e frikë, përballje me shumë sfida. Prandaj, kujdesi ynë ndaj shëndetit tani është edhe më i rëndësishëm. Dhimbja jonë mund të rritet ditë pas dite, ashtu siç po rriten numrat, në qoftë se nuk tregojmë kujdes të shtuar.

Pra, ta mbajmë maskën, higjienën e distancën fizike edhe atëherë kur ndihemi të lodhur nga e gjithë kjo që po ndodhë, e edhe atëherë kur na mungojnë përqafimet e më të dashurve.

COVID-19 është kudo përreth nesh. Kemi nevojë të mobilizohemi me një zë që ta zvogëlojmë dhimbjen, t’i zvogëlojmë vuajtjet dhe ta rrisim shpresën!”, ka shkruar kryeparlamentarja Osmani në Facebook.

Të tjera