Lajme

Osmani bën homazhe për Mbretëreshën në Londër

Autori: Gazeta inFokus 17:49 | 18 September 2022

Vjosa Osmani po qëndron në Angli.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkuar në Londër për të bërë homazhe para arkivolit të Mbretëreshës Elizabeth II.

Këtë e ka bërë të ditur ajo përmes një rrjetin social Twitter.

“Sot ne i bëmë nderimet tona Mbretëreshës së ndjerë të HM Elizabeth II në Ëestminster Hall në Londër. Ne bashkohemi me kolegët e tjerë dhe popullin e Mbretërisë së Bashkuar për të nderuar trashëgiminë e saj të një jete të përkushtuar ndaj punës”, ka shkruar Osmani.

Të tjera