Lajme

Oliver Varheleyi: Shqipëria gati të fillojë negociatat me BE-në

Autori: Gazeta inFokus 19:41 | 14 July 2022

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot i pranishëm në “By Pass-in” e Vlorës për inspektim bashkë me komisionerin për Zgjerim të BE-së Olivér Várhelyi.

“Shqipëria është gati të fillojë negociatat në konferencën e parë ndërqeveritare”, është shprehur nga Vlora Komisioneri i BE-së Olivér Várhelyi.

Rama dhe Varheleyi kanë mbajtur edhe një konferencë të përbashkët. Kryeministri shqiptar u shpreh se sot është një ditë e bukur për vendin. Ndërsa ka shpresuar që Várhelyi të thotë diçka më shumë për hapjen e negociatave.

Të tjera