Lajme

Nxirren dy persona të vdekur nga gërmimet e fundit në Durrës

Autori: Gazeta inFokus 19:13 | 27 November 2019

Tërmeti i cili është shkaktuar gjatë kësaj të marte ka ngujuar shumë persona nën rrënoja.

Që nga dita e djeshme ekipet e shpëtimit janë duke punuar intenzivisht për t’i gjetur personat e mbetur nën rrënoja , shkruan gazeta inFokus.

Nga informacione është bërë e ditur se gjatë ditës së mërkurë, nën rrënojat e një ndërtese në Durrës janë nxerrur 2 persona, ndërsa në total janë identifikuar 6 persona deri më tani.

Ndonëse që nga mëngjesi Forcat e Policisë dhe Ushtrisë së Kosovës intenzivisht po kërkojnë me vështirësi për shkak të thellsisë së madhe të ndërtesës së shkatërruar./Gazeta inFokus/.

 

Të tjera