Lajme

“Nuk po dinë bre burrë”, Lumir Abdixhiku kritikon Albin Kurtin

Autori: Gazeta inFokus 22:17 | 28 December 2021

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe qeverinë e udhëhequr nga ai. I pari i LDK’së thotë se po futemi në krizë më të thellë energjetike.

“As gruri s’futet në depo sot. Kur blejnë shtetet grurë nuk i marrin depot me i vendos në depot e tyre, e marrin grurin me çmimin e caktuar dhe depo rri diku tjetër në botë, kur duhet e merr. Edhe naftën kur e blen s’e merr në depo. Nuk jemi në shekullin e 19. Shekulli i tanishëm nënkupton se ka modalitete të tanishme të kohës…”, thotë Andixhiku.

Kryeministri Kurti po kujton se jemi në shekullin 19?

“Po, mënyra se si flet kur thotë “rrymën s’mund ta ruajmë në frigorifer”, ky s’e kupton ose është duke u folur masave populiste militante të tij”, thotë Abdixhiku në Klan Kosova.

‘S’dinë bre burrë. Nuk po dinë. Nuk janë duke vepruar asnjëherë. Shikojnë veç me kritiku 20 vitet e shkuara. Edhe për këtë punë e gjejnë dikë, thonë ky është fajtori”, thotë Abdixhiku.

Të tjera