Sport

Nuk ndalet Suedia, i shënon përsëri Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 19:43 | 09 October 2021

Suedia dhe Kosova po luajnë aktualisht në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Friends Arena’ në Stokholm, kombëtarja e Suedisë e ka trefishuar rezultatin 3-0 në minutën e 79’.

Golin e tretë për suedezët e ka realizuar Robin Quaison./Gazeta inFokus/

 

Të tjera