Lajme

Nuk kishte maskë, policia e shtrin për toke qytetarin në Klinë

Autori: Gazeta inFokus 14:26 | 23 February 2021

Një qytetar është arrestuar sot në mes të qytetit të Klinës. I njëjti u raportua se u arrestua për shkak të mos bartjes së maskës.

Rastin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i PK’së për rajonin e Pejës, Fadil Gashi ka thënë për Express, se rasti ka ndodhur në orët e paradites dhe se i njëjti është arrestuar pasi nuk ka respektuar urdhrat e Policisë së Kosovës.

“Në orët e paradites është arrestuar një person për mosrespektimin e urdhrave të ligjshëm të personit zyrtar. Ai është  intervistuar. Është kompletuar lënda dhe rasti shkon në procedurë të shkurt në Gjykatë, në Divizionin për Kundërvajtje”, ka thënë ai për Express.

Të tjera