Lajme

“Nuk ka koalicion LDK- VV”

Autori: Gazeta inFokus 21:25 | 15 May 2017

Analisti politik, Dardan Gashi ka theksuar se nuk sheh mundësinë e arritjes së një koalicioni ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai në emisionin “Zona e Debatit” në Klan Kosova tha se ka gjasa që të realizohet koalicioni ndërmjet LDK-së e AKR-së.

“Ky koalicion mund të ndodhë, mirëpo ideja është që AKR ka rrezik që të shuhet”.

Në anën tjetër, analisti politik Ilir Mirena ka theksuar se AKR deri më tani është ajo e cila më së miri po e luan “lojën”.

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera