Rozë

Nuk i’u dihet fundi, këngëtari kosovar mbulohet me para gjatë një ndeje në Chicago

Autori: Gazeta inFokus 21:51 | 03 May 2022

Këngëtari i njohur kosovar, Duli së fundi ka performuar në një ndejë para shqiptarëve në Chicago.

E derisa ai njihet për atmosferën të cilën e krijon në dasma, është shpërblyer, shkruan lajmi.net.

Ai u “mbulua” me dollarë që ishin hedhur drejt tij nga publiku shqiptar.

Kjo vërehet nga një fotografi e publikuar në rrjetin social ‘Facebook’.

“Mbrëmë në Chicago, pas një ndeje të shqiptarëve ku kishte kënduar këngëtari Duli! Ps. $ jane origjinal! Një mesditë të këndshme miq!”, shkruhej në postimin.

Ndryshe Duli dhe shumica e këngëtarëve të muzikës ‘tallava’ kanë të ardhura mjaftë të mira nga dasmat të cilat zhvillohen gjatë vitit./

Të tjera