Fokus

“Nuk e dinte se i kishin vrarë djalin, e kap dheun e varrit me të dy duart” ky është momenti që tronditi autoren e librit me rrëfime të nënave të dëshmorëve

Autori: Gazeta inFokus 18:12 | 28 November 2023

Lule Telaku, autorja e librit me rrëfime të nënave të dëshmorëve “Krenari mi dhimbje për dëshmorë”, për herë të parë ka rrëfyer momentin më prekës për të gjatë kohës sa i dëgjonte nënat të tregonin historitë e tyre të dhimbshme.
Telaku në “Klubin e Rrëfimeve” me Hateme Smajli ka thënë se rasti më I rëndë për të ishte kur një nënë kishe marrë vesh se i kishin vrarë djalin dhe i kishte shkuar tek varri duke u munduar ta zhvarroste me duar për të vërtetuar se ishte i biri I saj ai që kishte mbetur i vrarë.

Ndiqeni rrëfimin tejet emocionues:

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vlerësohet për herë të tretë "Banka e Vitit 2023 në Kosovë" nga The Banker

Të tjera