Lajme

Nuk do ta besoni se si ia vunë emrin vajzës së tyre prindërit nga Gjakova

Autori: Gazeta inFokus 15:52 | 04 June 2022

Një çift nga Gjakova ka vendosur që vajzës së tyre t’ia lënë emrin Ukraina.

Një vajzë e lindur në spitalin special për gjinekologji në Gjakovë, është pagëzuar me emrin Ukraina, shkruan Gazeta Shneta

Prindërit ia kanë vendosur këtë emër vajzës për shkak të luftës që po zhvillohet në mes të Ukrainës dhe Rusisë.

Në këtë klinikë përveç Ukrainës, kanë ardhë në jetë edhe fëmijë të tjerë të cilët janë quajtur Lurn, Amin, Joni dhe Ami.

Të tjera