Sport

Nuk do ta besoni se sa gola ka pësuar Aro Muric në dy takimet e para me skuadrën e re

Autori: Gazeta inFokus 22:01 | 21 February 2021

Portieri i kombëtares së Kosovës, Aro Muric, po kalon në formë katastrofale me skuadrën e tij te re, Willem II, shkruan Gazeta inFokus.

Gardiani kosovar në dy paraqitjet e para me ekipin holandez ka pranuar plotë 11 gola.

Willem II është mposhtur me rezultat 5-0 nga Feyenoordi të dielën e kaluar, kurse disfatë më shifrat 6-0 ka pësuar edhe të premten mbrëma nga Utrechti.

Aro Muric është i huazuar te klubi holandez nga Manchester City, pasi përfundoi huazimin gjashtë mujor te ekipi spanjoll, Granada.

22 vjeçari është i grumbulluar çdo herë më kombëtaren e Kosovës, dhe thuajse në të gjitha sfidat është startues, para Samir Ujkanit dhe Visar Bekajt./Gazeta inFokus/

Të tjera