Sport

Nuk do ta besoni se me çfarë rezultati mbyllet takimi ndërmjet Besës dhe Dritës

Autori: Gazeta inFokus 16:54 | 28 April 2021

Skuadra e Besës së Pejës e ka shkaktuar befasinë e ditës së sotme në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Pejanët e kanë ndalur në barazim Dritën me rezultat 1-1, në sfidën e vlefshme për xhiron e 31-tr xhiron e 31-të në Superligë.

Golin për vendasit e realizoi Ardi Tahiri në minutën e 19’, kurse për mysafirët shënoi Betim Haxhimusa në minutën e 62’.

Pas këtij barazimi, Drita ka zbritur në pozitën e tretë me 65 pikë, dy me pak se Ballkani që kryeson dhe një me pak se Prishtina që ka kaluar në vendin e dytë, kurse Besa mbetet e fundit me 11 pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera