Fokus

Nuk do ta besoni se çfarë i ka ndodhur kryetarit të KOK-ut në Japoni  

Autori: Gazeta inFokus 23:06 | 27 May 2022

Kryetari i Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, ekskluzivisht për emisionin N’Konak, prodhim i Gazetës Infokus, ka rrëfyer një rast të çuditshëm dhe tejet interesant që i kishte ndodhur atij gjatë lojërave olimpike në Pekin.

Ai ka treguar se si ai disa herë radhazi kishte dalë herë pozitiv e herë negativ në testet që bëheshin në baza ditore atje dhe për batutat që i bënin atij kolegët për këtë ndodhi interesante.

“Kisha me cekë Pekinin për një ngjarje që më ndodhë personalisht mua. Kontrolla e Covid-it ka qenë shumë strikte siç e dimë kemi qenë të mbyllur krejtë s’ka pasë kurrfarë kontakti me civil apo me shku dikund jashtë me dalë. Edhe ditën e parë kur shkuam na i aknë bërë ato kontrollat PCR-in edhe normal dola negativ, unë edhe krejt ekipi olimpik, po mas dy dite në hotel, se çdo ditë na i bëjshin testet dola pozitiv, edhe më ërdh letra që me mbetë brenda në dhomë. U habita se s’kisha ku me marrë kontakt edhe isha me krejtë sportistat edhe me krejtë garuesit ishim kanë bashkë edhe në aeroplan edhe gjatë garave edhe vetëm unë dilja pozitiv. Po ka qenë interesante që të nesërmen dilsha negativ. Do me thanë në mëngjes dilja pozitiv, në mbrëmje negativ. O kanë e pabesueshme. Më lëshojshin një ditë dy, ma bënin testin negativ në mbrëmje prap pozitiv. Edhe erdhën ata kinezët edhe do mjekë thanë ti je rast i veçantë nuk po e dina çka po ndodhë kështu, me dalë një njeri herë pozitiv herë negativ kjo s’ka ndodhë kurrë. O kanë shumë interesant ata s’mujshin me kuptu edhe  unë sot nuk e di pse ndodhte kjo”, ka treguar rastin interesant kryetari i KOK-ut Ismet Krasniqi në emisionin N’Konak me Islam Morinën.

Ai ka thënë se me bashkëpunëtorët kanë bërë shaka me këtë rast dhe se ata e pyesnin në mëngjes kur zgjoheshin duke i thënë “kryetar a je pozitiv a negativ sot”, duke treguar për këtë ndodhi interesante gjatë lojrave olimpike në Pekin./Gazeta inFokus/

Të tjera