Lajme

Nuk do ta besoni sa mërgimtarë kanë ardhur dhe sa pritet të vijnë

Autori: Gazeta inFokus 21:17 | 25 December 2021

PK thonë se përmes kufijve tokësorë kanë ardhur 127,874 persona, kurse nga aeroporti i Prishtinës priten edhe 200,000.

E kjo për shkak se për festat e fundvitit shumë bashkatdhetarë kanë zgjedhur t’i kalojnë në Kosovë.

Ndërkohë nga aeroporti i Prishtinës nuk patën shifra të sakta se sa persona ka hyrë në Kosovë, por që treguan se deri në fund të këtij viti presin edhe 200,000 qytetarë të arrijnë në Kosovë.

Por nga pikat kufitare që nga data 20 deri në 24 të këtij muaji kanë hyrë 127,874 persona.

Festat e fundvitit shumë mërgimtarë zgjedhin t’i kalojnë në Kosovë.

Të tjera