Sport

Notat e lojtarëve: Real Madrid – Sevilla, kjo është nota e Ronaldos (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 22:06 | 14 May 2017

Real Madrid ka shënuar fitore të thellë ndaj Sevillas.

Madrilenët fituan tri pikë të mëdha, pasi e mposhtën Sevillan në Bernabeu, duke bërë kështu hap të madh drejt titullit.

Cristiano Ronaldo shkëlqeu në këtë takim, dhe ishte me meritë lojtari i ndeshjes, duke marrë notën 8.8 për paraqitjen e tij, pas dy golave që shënoi.

Më poshtë keni vlerësimet e të gjithë futbollistëve nga ky takim.

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera