Sport

Notat e lojtarëve: Manchester United 0-1 Wolves, do të befasoheni me vlerësimin për Ronaldon

Autori: Gazeta inFokus 21:27 | 03 January 2022

Skuadra e Manchester Unitedit ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të vitit 2022, shkruan Gazeta inFokus.

‘Djajtë e Kuq’ janë mposhtur në shtëpi nga Wolvesi me rezultat minimal 1-0, në sfidën e vlefshme për xhiron e 21-të në Premierligë.

Pas përfundimit të takimit janë publikuar edhe notat e futbollistëve, të cilët u paraqitën në këtë ballafaqim.

Lojtar më i mirë i ndeshjes u zgjodh Joao Moutinho i Wolvesit, i cili shënoi golin e vetëm në këtë takim dhe u vlerësua me notën më të lartë (8.4).

Cristiano Ronaldo pati një paraqitje të dobët në këtë sfidë dhe në fund u vlerësua me notën (6.3).

Më poshtë keni vlerësimet e të gjithë futbollistëve që patën minuta në këtë ndeshje./Gazeta inFokus/

Të tjera