Sport

Notat e lojtarëve: Brighton 1–3 Chelsea

Autori: Gazeta inFokus 23:53 | 14 September 2020

Chelsea e ka nisur me fitore sezonin e ri në Premierligë, pasi në udhëtim ka mposhtur Brightonin me rezultat 3-1, shkruan Gazeta inFokus.

Golat për londinezët i realizuan Jorginho, Reece James dhe Kurt Zouma, ndërsa golin e vetëm për vendasit e shënoi Leandro Trossard.

Pas ndeshjes janë publikuar edhe notat e futbollistëve që u paraqitën në këtë duel.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte mbrojtësi i majtë i Chelseas, Reece James, i cili u vlerësua me notën (8.6), ndërsa futbollisti më paraqitjen më të dobët ishte portieri i Brightonit, Mathew Ryan, i cili u vlerësua me notën (5.8).

Më poshtë keni vlerësimet e të gjithë lojtarëve që luajtën në këtë përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera