Sport

Notat e futbollistëve: Porto 0-2 Chelsea

Autori: Gazeta inFokus 23:37 | 07 April 2021

Chelsea e ka mposhtur Porton në udhëtim me rezultat 0-2, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në ‘Estadio Ramón Sánchez Pizjuán’, në Sevilla, golat për mysafirët e shënuan Mason Mount (32’) dhe Benjamin Chilwell (35’).

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes janë publikuar edhe notat e futbollistëve, të cilët u paraqiten në këtë takim.

Lojtari më i mirë i ndeshjes është shpallur portieri i Chelseas, Mendy, i cili mori notën (8.3), kurse dëshmimi i kësaj përballje doli të jetë mesfushori i Portos, Corona, i cili mori notën (5,4.

Më poshtë keni vlerësimin e të gjithë futbollistëve, të cilët patën minuta në këtë ballafaqim./Gazeta inFokus/

Të tjera