Sport

Notat e futbollistëve, Milan 1-1 Juventus

Autori: Gazeta inFokus 23:20 | 13 February 2020

Milani dhe Juventusi kanë luajtur baras 1-1, në duelin e parë gjysmëfinal në kuadër të Kupës së Italisë, shkruan Gazeta inFokus.

Golin për ‘Rosonerët’ e shënoi Andre Rebic, ndërsa për ‘Zonjën e Vjetër’ realizoi Cristiano Ronaldo.

Menjëherë pas ndeshjes janë publikuar edhe vlerësimet e futbollistëve.

Më i miri i takimi është shpallur portieri i Juventusit, Buffon, i cili mori notën (8.5), ndërsa më i dobëti i këtij dueli ishte mbrojtësi i Milanit, Calabria, i cili mori notën (5.7).

Më poshtë keni vlerësimin e të gjithë futbollistëve që u paraqitën në këtë përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera