Sport

Notat e futbollistëve, Kosovë – Moldavi

Autori: Gazeta inFokus 22:52 | 18 November 2020

Kombëtarja e Kosovës ka arritur fitoren e parë pas dhjetë ndeshjeve, shkruan Gazeta inFokus.

‘Dardanët’ mposhtën Moldavinë në ‘Fadil Vokrri’ me rezultat 1-0.

Golin e fitores e shënoj sulmesi, Lirim Kastrati në minutën e 30-të.

Futbollistët më notën më të lartë  në këtë takim janë vlerësuar Florent Hadërgjonaj dhe Lirim Kastrati me (7.6)

Kurse nota më e ulët në këtë përballje i takon Edon Zhegroves (6.2)

Më poshtë gjeni notat e gjithë lojtarëve./Gazeta inFokus/

Të tjera