Sport

Notat e futbollistëve: Everton 2-1 Arsenal, kështu u vlerësua Granit Xhaka

Autori: Gazeta inFokus 23:43 | 06 December 2021

Evertoni e ka mposhtur Arsenalin në minutën e fundit të ndeshjes me përmbysje rezultati nga 0-1 në 2-1, shkruan Gazeta inFokus.

Në këtë takim u rikthye në fushë edhe futbollisti me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, i cili i mungoi Arsenalit plot 2 muaj.

Ai la pas lëndimin e pësuar dhe luajti sonte për 90 minuta, por nuk arriti të bënë paraqitje të mirë

Pas ndeshjes Xhaka u vlerësua me notën më të ulët të këtij taimi (6.1).

Më poshtë keni notat e të gjithë futbollistëve që u paraqiten në këtë takim./Gazeta inFokus/

Të tjera