Sport

Notat e futbollistëve: Bayern Munchen 2-3 PSG

Autori: Gazeta inFokus 23:24 | 07 April 2021

PSG e ka mposhtur Bayern Munchenin në udhëtim me rezultat 2-3, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Allianz Arena’, golat për mysafirët i realizuan Kylian Mbappe 2x (3’ dhe 68’) dhe Marquinhos (28’), kurse për vendasit shënuan Maxim Choupo-Moting (37’) dhe Thomas Muller (60’).

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes janë publikuar edhe notat e futbollistëve, të cilët u paraqiten në këtë takim.

Lojtari më i mirë i ndeshjes është shpallur sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe, i cili shënoi dy gola dhe mori notën (8.4), kurse dëshmimi i kësaj përballje doli të jetë portieri i Bayernit, Manuel Neuer, i cili mori notën (4.8).

Më poshtë keni vlerësimin e të gjithë futbollistëve, të cilët patën minuta në këtë ballafaqim./Gazeta inFokus/

 

Të tjera