Sport

Notat e futbollistëve, Barcelona 2-3 Athletico Madrid

Autori: Gazeta inFokus 22:48 | 09 January 2020

Athletico Madridi ka kaluar në finale të Superkuës së Spanjës, pasi ka triumfuar ndaj Barcelonës me rezultat 3-2 në një ndeshje të ‘çmendur’ me plotë rikthime, shkruan Gazeta inFokus.

Të besuarit e Diego Simeones arritën ta përmbysnin rezultatin në fund të takimin dhe siguruan biletën për në finalen e madhe, aty ku i pret rivali lokal, Real Madridi.

Golat për Athleticon i shënuan Koke Morata dhe Korea, ndërsa për Blaugranët realizuan Messi dhe Grienzmann.

Menjëherë pas këtij ballafaqimi janë publikuar edhe notat e futbollistëve.

Lojtari më i mirë i këtij dueli u shpallë Lionel Messi, i cili mori notën (9.1), kurse më se paku u vlerësua portieri i Barcelonës Neto, i cili mori notën (5.4).

Më poshtë keni vlerësimet e të gjithë futbollistëve që u paraqitën në këtë ndeshje./Gazeta inFokus/

 

Të tjera