Sport

Nota e Shaqirit dhe lojtarëve të ndeshjes, Liverpool 5-2 Everton

Autori: Gazeta inFokus 23:45 | 04 December 2019

Liverpooli e ka shkatërruar Evertonin duke e mposhtur me rezultat 5-2 në duelin e zhvilluar të mërkurën mbrëma në “Anfield Road”, shkruan Gazeta inFokus.

Golat për skuadrën e Jurgen Klopp i realizuan Origi 2x, Shaqiri, Mane dhe Wijanaldum.

Kurse për mysafirët shënuan Kean dhe Richarlison.

Lojtari më i mirë i takimit ishte senegalezi, Sadio Mane, i cili u vlerësua me notën (9.3), pasi realizoi një gol dhe dhuroi 2 asiste për bashkëlojtarët.

Xherdan Shaqiri kishte një paraqitje të mirë në këtë sfidë dhe u vlerësua me 7.6.

Më i dobëti i këtij dueli ishte portieri i Evertonit, i cili mori notën më të ulët (3.7).

Më poshtë keni vlerësimin e të gjithë futbollistëve që u paraqitën në këtë takim./Gazeta inFokus/

Të tjera