Sport

Nora Gjakova: Kjo medalje është për të gjithë popullin e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 21:31 | 02 August 2021

E Arta Olimpike e Kosovës në xhudo, Nora Gjakova, ka thënë se ky është një sukses i jashtëzakonshëm sidomos për ekipin e tyre pasi që kanë kaluar të gjitha pritshmërit.

Në fjalën e saj, Gjakova ka falënderuar trajnerin e tyre, Driton Kukën, për mundin pasi që sipas saj, fal Kukës ajo po e shijon medaljen e Artë Olimpike.

“Faleminderit edhe klubit të xhudos “Ipon”, faleminderit edhe popullit të Kosovës dhe kjo medalje është për të gjithë popullin e Kosovës”, është shprehur Gjakova

Të tjera