Lajme

Nol Nushi: Donika Gërvalla, një Ministre që e urren shtetin dhe popullin e vet!

Autori: Gazeta inFokus 21:45 | 10 July 2021

Pas deklaratës së Ministres së Jashtme, Donika Gërvalla, se Kosova nuk duhet ta fajësojë Bashkimin Evropian për gabimet e veta, kanë ardhur reagime të shumta.

Zyrtari i PSD-së, Nol Nushi, ka shpërndarë deklaratën e Gërvallës dhe shkruan ” Nje Ministre e Jashtme qe e urren shtetin e popullin e vet”.

Ministrja Gërvalla deklaroi në Forumin e Dubrovnikut se askush nga ne nuk duhet ta mashtrojë veten duke thënë se mund të hyjmë në BE, pa kryer punët tona.

“Askush nga ne nuk do të duhej të mashtronte veten duke thënë apo menduar që mund të hyjmë (në BE) pa i kryer punët tona’ thekson Gërvalla.

Reagimi i plotë:

Të tjera