Sport

Notat e lojtarëve të ndeshjes, Greqi 0-0 Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 22:58 | 14 October 2020

Greqia dhe Kosova u ballafaquan në kuadër të raundit të katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja që u zhvillua në stadiumin olimpik në Athinë përfundoj me barazim pa gola 0-0.

‘Dardanët’ patën paraqitje më të mirë në krahasim me dy ndeshjet e mëparshme, atë kundër Maqedonisë Veriore dhe Sllovenisë.

Lojtari më paraqitjen me të mirë tek nikoqirët ishte mbrojtësi, Dimitrios Giannoulis, i cili u vlerësua me notën (7.5).

Ndërsa për kosovarët përformancën më të mirë e pati portieri, Aro Muric, i cili u notua me (8.1).

Muric sonte pati formë të mirë, ai madje arriti të ndalte një penallti në pjesën e parë, duke u shpallur kështu edhe lojtari i ndeshjes.

Më poshtë gjeni notat e futbollistëve./Gazeta inFokus/

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Të tjera